Informacje z dnia 12 listopada 2008r.

2008-11-13 08:27:07

 W związku z Narodowym Święta Niepodległości w dniu 7 listopada 2008r. w Zespole Szkół w Tucznie odbył się apel z okazji 90 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody te podejmowały temat niezwykle ważny, patriotyzm i jednocześnie przekazały wiele istotnych informacji z dziejów Narodu Polskiego. Spotkanie rozpoczęło się on wniesieniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Narodowego. W trakcie gali wykorzystano poezję znakomitego polskiego poety Cypriana Kamila Norwida. Materiały wykorzystane w przedstawieniu miały charakter krótkich notatek historycznych przygotowanych przez nauczycieli. Dopełnieniem słowa mówionego były celowo dobrane Pieśni Patriotyczne, tj.: „Rota”, „My Pierwsza Brygada”, „Przybyli ułani pod okienko” oraz „Jak długo na Wawelu”.

 


XX JUBILEUSZOWA GOLENIOWSKA MILA NIEPODLEGŁOŚCI W PŁOCICZNIE.


Stało się już tradycją iż 11 listopada , Święto Niepodległości uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej w Płocicznie oraz gimnazjalistki zawodniczki UKS Maratończyk Płociczno uczestniczą w biegach ulicznych w Goleniowie . W tym roku Mila Goleniowska obchodziła jubileusz dwudziestoleci istnienia . Dla młodych zawodników z Płociczna / 10 osób / był to również okrągły,10 start w tej imprezie

Przez te lata goleniowskie biegi należały do najliczniej obsadzonych w Polsce . Od dwóch lat najliczniejszy jednak jest Warszawski Bieg Niepodległości . Natomiast do dziś w Goleniowie startuje największa liczba dzieci i młodzieży w biegach młodzieżowych i to nie tylko z województwa zachodniopomorskiego .W tym roku liczba ta oscylowała w granicach 2000 uczestników .

Najliczniej obsadzony został bieg dziewcząt i chłopców z klas III –IV . Wśród 145 zawodników wystartowała dwójka uczniów z Płociczna : Paweł Kotala oraz Piotr Babiasz. Od początku plasowali się na czele licznej grupy i 1609 metrów pokonali w znakomitej formie zajmując miejsca na podium , Paweł Kotala zajął 5 miejsce a Piotr Babiasz 6 pozycję .

W rywalizacji tych samych roczników ale dziewcząt bardzo dobrą 17 lokatę zajęła Katarzyna Adamcewicz a klasy IV.

Dwie zawodniczki wystartowały w gronie uczennic klas V- VI . Natalia Adamcewicz zajęła 33 miejsce a Beata Kujda 104 miejsce . W tej kategorii startowało 179 zawodniczek.

Cztery dziewczęta , na co dzień unihokeistki UKS Maratończyk uczennice II klasy Gimnazjum w Tucznie potraktowały bieg na 1 milę bardzo poważnie i plasowały się w czołówce . Najlepiej wypadła Alicja Sabat / 16 miejsce/ i Kamila Adamcewicz / 19 pozycja /. Marta Kujda ukończyła bieg na 25 miejscu a Katarzyna Kopciuch zmagając się z kontuzją stopy dobiegła do mety na miejscu 36 .

Ciekawostką startu biegaczy UKS Maratończyk był udział w biegu przedszkolaków najmłodszej reprezentantki klubu , czteroletniej Oli Kujdy która wraz z tatą pokonała na własnych nogach dystans 300m będąc w czołówce biegu.

Podsumowując start młodych biegaczy z Płociczna był na pewno udany. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale i liczne upominki. Miały również okazje spotkać wielu olimpijczyków ,w tym Mistrza Olimpijskiego Konrada Wasilewskiego i Monikę Pyrek .

Na pewno za rok będzie okazja do rewanżu.

 


Ogrodzenie Szkoły w Tucznie


Zakończono budowę ogrodzenia na terenie kompleksu Szkół w Tucznie. W zakres zadań wchodziło :

  1. Wykonanie cokołu betonowego pod ogrodzenie z wykonaniem dylatacji, obsadzeniem dybli dla Słupków – dług. 459,31 mb

  2. Montaż ogrodzenia panelowego „UNIWERSAL” do słupków osadzonych w gniazdach cokołu na odcinku – dług. 428 mb

  3. Budowanie słupków przybramowych – sz.16

  4. Montaż bram uchylnych z regulacją zawieszeń i zamków o pow. 32,640 m2

  5. Montaż furtek wejściowych z regulacją zawieszeń i zamknięć o pow. 9,984 m2

  1. Montaż dodatkowych przęseł górnych przy boisku piłkarskim o pow. 60,20 m2

Ogrodzenie składa się z 540 metrów bieżących. Wartość ogrodzenia wyniosła ponad 134 tysiące. Dodatkowo w ramach pracy wyrównano teren od strony zachodniej. Inwestycja ta pomoże zabezpieczyć nam teren szkoły zapewni uczniom spokój i komfort w czasie przerw.