Informacja z dnia 2 października 2008 roku

2008-10-02 12:21:01

W ciągu trzech dni 26-28 września najlepsze w kraju drużyny juniorek młodszych trenowały i rozgrywały mecze w ramach turnieju . Do Tuczna i Płociczna przybyły drużyny vice mistrzyń Polski Energy Osowa Gdańsk , czwarta drużyna poprzedniego sezonu Absolwent Siedlec , finalistki Mistrzostw Polski , dziewczęta z Noletu Żabi Róg / warminśko – mazurskie/ , który wystawił dwie ekipy i Jedynki Trzebiatów , Skład uzupełniły gospodarz UKS Maratończyk Płociczno i drużyna z partnerskiej gminy Kuślin / wielkopolska / -Gimnazjum Michorzewo . Turniej zgromadził 28 reprezentantek Polski wśród juniorek młodszych

Rozgrywki rozpoczęły się w sobotni ranek , meczem Noletu I z Maratończykiem Płociczno

Po raz pierwszy w histori spotkań tych drużyn dziewczętom Płociczna udało się wyraźnie pokonać rywalki 4:0 a wspaniałym hat-trikiem popisała się Kamila Adamcewicz. Kolejne mecze przyniosłu zwycięstwa faworytom a najciekawszy stoczyły Absolwent Siedlec z Jedynką Trzebiatów. Trzebiatowianki przez cały mecz miały inicjatywę i prowadziły jedną bramką . Niestety, 1 minutę przed końcem meczu dziewczęta z Siedlca wyrównały na 2:2 i tak zakończył się cały mecz . I właśnie Maratończyk miał rozegrać kolejny mecz z Absolwentem Siedlec .W 10 minucie pierwszej tercji kapitan płociczanek Katarzyna Kopciuch doprowadza do prowadzenia Płociczna, po strzale z dystansu .Niestety ostatnia minuta tercji czy meczu to pięta achillesowa drużyny Maratończyka ,fatalne błędy 45 sekund i 20 sekund przed przerwą zmieniają wynik na 1:2 dla Siedlca . W drugiej tercji Płociczno wyrównuje a potem w 5 minucie tercji obejmuje prowadzenie 3:2. Kontra Siedlca jest natychmiastowa i wynik 3 :3 utrzymuje się do końcówki meczu . I znowu fatalne błędy i zmęczenie przyniosły skutek . Utrata 2 bramek w końcówce ustala wynik na 3:5 . W tej grupie Nolet I bez problemów pokonuje Trzebiatów i Siedlca i przed ostatnim meczem , poźnym wieczorem nie było wiadomo kto zagra w niedzielnych finałach , szansę miały wszystkie 4 ekipy . Decydującym meczem miał być pojedynek Maratończyka Płociczno z Jedynką Trzebiatów.

W ekipie Trzebiatowa i Płociczna pełna mobilizacja , zwycięzca wchodził dalej , przegrany odpadał z rywalizacji o najwyższe laury. Pierwsze minuty to niemal szachowy pat . Drużyny ostrożnie szacowały się wzajemnie . Pod koniec tercji niesamowitym strzałem z dalszej odległości popisała się Alicja Sabat / środkowy obrońca / i piłeczka ląduje w bramce Trzebiatowa . ,Początek drugiej tercji to ponowne dwie bramki Płociczna ./ Milena Czoch i K. Adamcewicz/ . taki wynik pozwalał spokojnie kontrolować grę . Kamili Adamcewicz udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę / 4:0 i Maratończyk oraz Nolet I awansowały do fazy finałowej z grupy B. W grupie drugiej A bezkonkurencyjna Osowa Gdańsk spokojnie awansuje z pierwszego miejsca wraz z Noletem II

W niedzielę najpierw rozegrano mecze półfinałowe

Maratończyk Płociczno nonszalancko podszedł do rywalizacji z młodszymi koleżankami z Noletu II i dopiero po dogrywce ,strzelając złotą bramkę , awansował do finału . Gdyby nie wspaniała postawa bramkarki Maratończyka , Marleny Kozłowskiej wynik mógł być korzystny dla Żabiego Rogu . W drugim półfinale po zaciętym pojedynku Nolet I pokonuje dziewczęta z Gdańska 2:4.

Mecz o trzecie miejsce to bezproblemowa wygrana Energy Osowa Gdańsk nad Noletem II 4:1

Finał zapowiadał się niezwykle ciekawie . Dziewczyny z Płociczna niemal skompromitowały się w półfinale a Nolet pokazał wspaniałą grę, wygrywając z faworytem turnieju .

Ale unihokej rządzi się swoimi zasadami i każdy mecz to wielka niewiadoma . Tak było i teraz.

Mecz ten był ukoronowaniem całego ,wspaniałego turnieju . Niesamowite emocje udzieliły się wszystkim licznie zgromadzonym kibicom Wynik był otwarty do końcowych sekund .

Obie drużyny pokazały unihok na najwyższym poziomie . Ale wróćmy do meczu…

Już w 2 minucie Katarzyna Kopciuch doprowadza do prowadzenia drużynę Maratończyka. Z niezwykłą determinacja ,wzorowo wykonuje rzut karny i 1:0 dla Płociczna

Kontra Noletu w 6 minucie ustala wynik na 1:1. Cztery minuty później, w niesamowitym zamieszaniu , pada bramka dająca prowadzenie drużynie Żabiego Rogu .Tercja kończy się

2: 1dla Noletu.

Druga tercja to konsekwentna , pełna ambicji gra o uzyskanie remisu lub zwycięstwo płociczanek .Niestety szczęście czuwa nad bramką Noletu i pomimo wielu sytuacji nie pada żadna bramka Ponownie wspaniałymi obronami popisuje się bramkarka Płociczna broniąc liczne kontry a nawet rzut karny ! Mecz niezwykle zacięty z wieloma karami za ostrą grę z obu stron przyniósł sukces Noletowi I Żabi Róg i ta drużyna zdobyła wspaniałą paterę ufundowaną przed Burmistrz Tuczna Teresą Łuczak

Wybrano również najlepszych zawodników Turnieju

Najlepszy napastnik: Monika Kraus (Energa Osowa Gdańsk)

Najlepszy obrońca: Monika Krajewska (Nolet Żabi Róg)

Najlepszy bramkarz: Marlena Kozłowska (Maratończyk Płociczno)

Równie wspaniałe było zakończenie i podsumowanie Turnieju . Wspaniałe puchary , statuetki , proporczyki i wiele okolicznościowych upominków dla zawodniczek , opiekunów , sędziów ufundowali liczni sponsorzy .

Główne trofeum ufundowane przez Burmistrz Tuczna / wspaniała metalowa patera / trafiło w ręce drużyny Noletu Żabi Róg .Pani Burmistrz osobiście uściskała kapitan drużyny wręczając główną nagrodę Pozostałe / 2 i 3 drużyna Turnieju /otrzymały równie piękne kryształowe medale z rąk Burmistrza Tuczna . Oprócz Pani Burmistrz najwierniejszego kibica drużyny Płociczna i Urzędu Miasta Tuczno nagrody i puchary ufundowali : Starostwo Powiatowe ,/ nagrodę wręczał Pan Naczelnik Wydziału Sportu , Józef Kropielnicki / ,Vice Burmistrz Tuczna , Krzysztof Hara . Prezes UKS Maratończyk Stanisław Kujda oraz wielki przyjaciel klubu Dyrektor Stekop s.a w Wałczu Andrzej Tyras .

Piękne kryształowe pamiątki otrzymały z rąk sponsora Pana Marcina Gierczyka szefa Agencji reklamowej SAWE z Wałcza najlepsze zawodniczki turnieju

Liczne grono sponsorów uzupełniły firmy LUDWIG CZEKOLADA w Tucznie oraz Żywiec Zdrój - zakład w Mirosławcu fundując wszystkim uczestniczkom słodycze i wodę mineralną

Serdeczne podziękowania należą się dyrekcji Zespołu Szkól w Tucznie Pani Izabeli Krajnik i Szkoły Podstawowej w Płocicznie za udostępnienie pomieszczeń szkoły dla noclegu drużyn

Zapraszamy za rok!

Już w najbliższy weekend być może w reprezentacji Polski zadebiutują dwie zawodniczki Maratończyka Płociczno Marta Kujda i Katarzyna Kopciuch . Obie otrzymały powołania do kadry U-14 na Międzynarodowy Turniej STUPAVA CUP 2008 na Słowacji

Na Turniej wyjeżdza również trener dziewcząt z Płociczna Artur Kopciuch który będzie pomagać w opiece trenerom kadry U-19