Informacje z dnia 12 czerwca 2008 roku

2008-06-12 09:25:49

Przedszkolaki w Zoo-Safari

Dnia 3 czerwca br. Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Tucznie wybrały się do Zoo-Safari w Świerkocinie. Dzieci wyjechały o 8.00 rano, a wróciły całe i bezpieczne o godzinie 18.00. Podczas wycieczki mogły podziwiać zwierzęta, które z reguły żyją na innych kontynentach np.:wielbłądy, zebry, lamy, bawoły, strusie, byki i wiele innych zwierząt ze strefy Ameryki, Afryki, Azji i Mongolii. Kolejną częścią zoo był park rozrywki, czyli cały plac „Eldorado”, gdzie można było pojeździć na karuzelach w cenie biletu wstępu oraz dodatkowo pobawić się na autodromie lub pograć na loterii. Dla najmłodszych dzieci istniał specjalny plac zabaw, gdzie mogły skorzystać z huśtawek, zjeżdżalni i piaskownicy.


Marzenia się spełniają

Spełniło sie marzenie dzieci z Publicznego Przedszkola w Tucznie. Dzięki staraniom Pani Dyrektor Jadwigi Stańczyk i Pana Andrzeja Komorowskiego został zakupiony suchy basen. Służy ona jako element rozwijający sprawność fizyczną dzieci.

 


Piknik rodzinny

6 czerwca br. w Marcinkowicach odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Szkołę Im. Mieszka I w Marcinkowicach i radę sołecką. Na pikniku odbywały się konkurencje sportowe np.:malowanie owoców i warzyw na płytach betonowych, skakanie na skakance, rzut do celu, bieg w workach, czy znasz swoje dziecko(konkurencja dla rodziców) i wiele innych ciekawych konkurencji. Uczniowie przedstawiali także różne inscenizacje i śpiewali piosenki.


   


   

 

   


   


   


   


   


   

 

 


Gmina Kuślin po raz pierwszy w Tucznie

W miniony wtorek po raz pierwszy gościliśmy u nas trzyosobowa delegacja z Gminy Kuślin, która leży w zachodniej Wielkopolsce. Teren pagórkowaty, pofałdowany, ciekawie ukształtowany w okolicach Wąsowa i Chraplewa. Gmina Kuślin, mimo niewielkiej powierzchni i faktu, iż jest gminą rolniczą, posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę oświatową. Na terenie gminy znajduje się kilka szkół podstawowych, dwa gimnazja i jedna szkoła średnia - co gwarantuje stabilny proces edukacyjny. Jest jedną z najmniejszych pod względem powierzchni gmin w powiecie – jej obszar wynosi 106,31 km2. Wójt, Dyrektor Szkoły Podstawowej i Przewodniczący Rady z Gminy Kuślin mieli u nas okazję obejrzeć, Kościół, Zamek, Zespól Szkół, Gimnazjum, hale widowiskowo-sportową, Fabrykę Czekolady oraz Leśny Domek. Goście byli zachwyceni naszymi terenami, licznymi jeziorami, obiektami turystycznymi oraz możliwością współpracy z Naszą Gminą min. pod względem wymiany młodzieży szkolnej, współpracą z klubami sportowymi i rolnikami.

<<< Galeria>>>


 


Badanie wzroku

W Urzędzie Miejskim w Tucznie w dniu 25 czerwca 2008 roku odbędzie się komputerowe badanie wzroku – cena 5 zł. Zapisy na badanie osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 067/ 2593217.

Firma OPTO-MED z Warszawy oferuje:


Rozstrzygnięty konkurs

Po raz kolejny Rada Sołecka ze wsi Zdbowo wygrała konkurs ogłoszony przez Fundację Rozwoju Wsi w Warszawie pt. „Pożyteczne Wakacje 2008”, ale tym razem projekt nosił nazwę „Przygotowania do EURO”. SERDECZNIE GRATULUJEMY POMYSŁOWOŚCI I INICJATYWY!!!