Informacje z dnia 21 maja 2008 roku

2008-05-21 13:25:27

Finały rozegrano w niedzielę 11 maja w Hali Sportowo –Widowiskowej w Wolsztynie . Od godzin rannych toczyły się mecze ,najpierw o 5 miejsce , Norwegia – Czechy 1:4 a następnie o miejsce trzecie walczyły Polki z drużyną Finlandii. Mecz bardzo wyrównany i zacięty przyniósł sukces i brązowe medale ekipie Finlandii 4:3. Nasze dziewczęta zdobywając czwarta lokatę na świecie odniosły i tak największy sukces w historii startów reprezentacji Polski w rozgrywkach unihokejowych. Zdecydowanym faworytem finału była Szwecja. Jej konkurentem o złoto była również niepokonana Szwajcaria. Pierwsza bramkę strzeliły dziewczęta ze Szwajcarii Szwedki szybko wyrównały na 1:1. Tak wyrównana gra toczyła się przez dwie tercje. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 7:7 . Dogrywkę toczono do ,, złotej bramki”. Pierwsze zdobyły ją Szwajcarki i one zostały Mistrzyniami Świata kobiet W-19.Emocji nie brakowało w każdym meczu

Finałowe mecze w Wolsztynie oglądała liczna grupa zawodniczek i trenerów UKS Maratończyk z Płociczna / 9 osób/. Trenerzy Artur Kopciuch i Stanisław Kujda bacznie obserwowali i nagrywali wszystkie mecze . Również dziewczęta z uwagą śledziły poczynania najlepszych na świecie starszych koleżanek . Głębsza analiza na pewno wpłynie na postępy dziewcząt i drużyny w nowym sezonie.Rozpoczyna się pojedynek Czechy –NorwegiaReprezentacja polski przed finałem z drużyna FinlandiiSytuacja pod bramką PolskiNasze reprezentantki bardzo dobrze zagrały w obronie 

Radość Finek , są trzecie na świecieTrener Piotr Augustyniak dziękuję dziewczętom za wspaniałą grę


Czwarta drużyna świata – POLSKADziewczęta Maratończyka z Trenerem Piotrem Augustyniakiem i opiekunem

Jedynki Trzebiatów Arturem Cirockim
Drużyna Szwecji – faworytki załamane porażkąMistrzynie Świata – SzwajcariaKonkurs piosenki


Dnia 16 maja 2008 roku odbyły się w Zespole szkól w Tucznie II Gminny Konkurs Piosenki pt. „Śpiewać każdy może” oraz II Gminny Konkurs Piosenki Niemieckiej. W konkursach uczestniczyli uczniowie ze szkół w Marcinkowicach, Płocicznie oraz Tucznie.

W II Gminny Konkursie Piosenki pt. „Śpiewać każdy może”

w kategorii gimnazjum:

I miejsce Róża Stecka – w piosence E.Górniak „Kolorowy wiatr”

II miejsce Aleksandra Michałek

III miejsce Klaudia Rubak i Anna Stachowiak

w kategorii 11-13 lat:

I miejsce Paulina Misztak ze szkoły w Marcinkowicach

II miejsce Anna Witkowska ze szkoły w Tucznie

III Agata Molak ze szkoły w Tucznie

W Konkursie Piosenki Niemieckiej w kategorii zespołów gimnazjum:

I miejsce Aleksandra Michałek

II miejsce Adrian Andrzejewski i Mateusz Sałachub

III miejsce Katarzyna Rogoża i Anna Sędziak

w kategorii roliści gimnazjum:

I miejsce Aleksandra Michałek

II miejsce Sylwia Wilk

III miejsce Karolina Wilk

w kategorii zespoły szkoły podstawowej:

I miejsce Paulina Rybicka i Paulina Misztak

w kategorii roliści szkoły podstawowej:

I miejsce Zuzanna Wiesławska

II miejsce Malwina Piast

III miejsce Justyna Król i Patryk Dzikowicz

Organizatorami konkursu były: Pani Danuta Kityńska i Pani Małgorzata Irzycka.


 


 


 


 

 

Strefa Schengen, podróżowanie po krajach UE, zakupy w krajach członkowskich – tego wszystkiego dowiedziały się kisowianki


20 maja br.pracownik Urzędu Miejskiego w Tucznie przedstawił klubowiczkom KIS główne programy UE, z których korzysta Gmina przy pozyskiwaniu środków europejskich. W dalszej części spotkania przedstawiono jak wyglądało pozyskiwanie funduszy w roku 2007 i jak to wygląda obecnie. Dowiedziały się, że Strefa Schengen jest obszarem, w skład którego wchodzą terytoria poszczególnych państw członkowskich, na którym stosowane są ściśle określone zasady reżimu Schengen dotyczące m.in. ochrony granic, ochrony danych osobowych obywateli, wzajemnej współpracy pomiędzy służbami policyjnymi państw – sygnatariuszy, wydawania wiz cudzoziemcom, jak również działania tzw. Systemu Informacyjnego Schengen, a także dowiedziały się jakie państwa obejmuje Strefa Schengen. Podczas podróży po krajach Unii europejskiej mogą korzystać tylko z dowodu osobistego z maszynowo czytelnymi danymi.
Turyści poruszający się po terytorium Wspólnoty Europejskiej nie podlegają odprawie celnej. Nie ma ograniczeń w zakupie i przewozie towarów przez osoby prywatne podróżujące między państwami członkowskimi Wspólnoty, pod warunkiem, że są one przeznaczone do użytku osobistego i nie są przeznaczone na sprzedaż. Cena zakupu zawiera podatki (VAT i akcyzowy), co oznacza, że w żadnym innym kraju UE nie trzeba płacić żadnych dodatkowych podatków.


Fundacja „Lider Wałecki" serdecznie zaprasza na czwarte targi INKONTAKT organizowane przez Związek Przedsiębiorców Powiatu Uckermark. Targi odbędą się w dniach 07 - 08.06.2008r.
         

Targi mają na celu ułatwienie i zdobycie kontaktów biznesowych firmom z Uckermark i okolic oraz firmom naszego regionu.
Podczas ubiegłorocznych targów swoje produkty i usługi zaprezentowało 240 wystawców, w tym 25 z Polski, obejrzało je około 5000 zwiedzających.
W tym roku targi zapowiadają się równie atrakcyjnie jak w latach poprzednich. Targom  towarzyszyć będzie min. wystawa łodzi i karawaningu.
          Tegoroczne targi są obecnie w fazie przygotowań, w związku z czym organizatorzy serdecznie zapraszają firmy i przedsiębiorców do zgłaszania chęci w nich udziału.

          Fundacja „Lider Wałecki" opłaca stoiska dla przedsiębiorców, którzy chcą wystawić swoje produkty. Dojazd  i wyżywienie w swoim zakresie.
Więcej informacji o targach na stronie
www.inkontakt-schwedt.de


Firmy pragnące wziąć udział w targach prosimy o zgłoszenie pod nr tel. 067 258 02 41 wew. 38 lub wysyłać zgłoszenia na pocztę elektroniczną na adres e-mail: lider@poczta.vel.pl