Tuczno - Informacje z dnia 22.02.2008 roku

2008-02-22 14:45:15

TERMIN: 19-26.07.2008R.
MIEJSCE: KIEŁKOWICE (koło Ogrodzieńca)
TRANSPORT: GIMBUS
NOCLEGI: Pokoje: 2, 3 i 4osobowe ( większość pokoi posiada własną łazienkę i TV)
WYŻYWIENIE: śniadania, obiadokolacje ( smaczna domowa kuchnia)
OPIEKUNOWIE: wykwalifikowana kadra pedagogiczna

W programie wycieczki:

KOSZT: 250,00 zł ( wpłata rodziców)
Transport i 200, 00 zł – dopłata Urzędu Miejskiego w Tucznie
Zapisy w Urzędzie Miejskim w Tucznie u Pani E. Warszylewicz (pokój nr 8).
Ilość miejsc ograniczona (28 uczestników), liczy się kolejność zapisu i dokonania wpłaty 250,00zł.

Pożyteczne ferie w Zdbowie

Ferie zimowe w sołectwie Zdbowo przebiegają bardzo aktywnie w ramach programu „Pożyteczne ferie 2007”. Dzieci ze Zdbowa oraz Mączna codziennie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych i artystycznych w świetlicy wiejskiej. W walentynki przy pomocy opiekunów zorganizowali koncert walentynkowy – piosenki i wiersze o tematyce miłosnej, dziewczęta zaprezentowały również ciekawy układ choreograficzny. Najmłodsi mieszkańcy Zdbowa, jak i ich opiekunowie (p. Dorota Kriger i Danuta Skwierzyńska) są zadowoleni z realizowania projektu, jednocześnie wyrażają chęć uczestniczenia w podobnych zajęciach przez cały rok – świadczyć może o tym bardzo wysoka frekwencja na zajęciach licząc 30 osób. Dzieci także w czasie ferii wyjechały do kina na bajkę pt.: „Albin i wiewiórki”.

 
 
 
 
 
 

Szkolenie dla rolników

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował 19.02.2008r. w tuczyńskiej świetlicy miejskiej szkolenie dla rolników z gminy Tuczno. Temat spotkania nosił tytuł „Wspólna Polityka Rolna w Polsce i UE w latach 2007-2013. Wymogi dotyczące ochrony środowiska w gospodarstwach rolnych – cross compliance”. Rolnikom udzielono m.in. informacji o nowych zasadach wypełniania wniosków o dopłaty unijne, informacje o możliwości pozyskania przez młodych rolników środków finansowych na modernizacje gospodarstwa. Szkolenie zgromadziło ok. 50 osób.

 Zdjęcia archiwalne

Chętni i zaciekawieni archiwalnymi zdjęciami „starego Tuczna” mogą obejrzeć na tuczyńskiej stronie internetowej www.tuczno.pl w zakładce – historia – galerię zdjęć z opisami każdego obiektu bądź widoku.

Remont Przedszkola w Tucznie

W ferie pracownicy Przedszkola w Tucznie przeprowadzają remont min. zaplecza kuchennego, kotłowni, jak i również malowanie sal i mebelków. Przedszkolaki w poniedziałek będą mile zaskoczeni, gdyż ich sale w pewnym stopniu będą odmienione i urozmaicone.

Agresja i przemoc wobec kobiet i dzieci

 Klubowiczki (KIS) na czwartkowym spotkaniu dowiedziały się, jak radzić sobie z przemocą, co to jest przemoc i ich rodzaje,czyli - fizyczna, psychiczna oraz wykorzystywanie seksualne. Ważną rzeczą którą należy pamięteć jest też to, że przemoc psychiczna jest często wstępem lub idzie w parze z przemocą fizyczną. Większość kobiet zna miejsce, do których można się zwrócić o pomoc dla osoby dotkniętej przemocą.

Informacja sportowa

Zawodniczki UKS Maratończyk oraz chłopcy reprezentanci Szkoły Podstawowej w Tucznie i Gimnazjum w Tucznie solidnie przygotowują się do czekających ich rozgrywek zarówno szkolnych / Turnieje Regionalne Szkolnego Związku Sportowego/ jak i do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w unihokeju - 01-02.marca w Morągu .

W feryjny czwartek grupa z Tuczna rozegrała sparingowe mecze z koleżankami i kolegami z Bierzwnika. Mecze miały charakter szkoleniowy i miały na celu opanowanie elementów taktycznych i zgrania drużyn przed czekającymi ich wyzwaniami. Korzystając z gościnności Gimnazjum w Bierzwniku i zaangażowaniu pana Janusza Krynickiego , nauczyciela tegoż Gimnazjum ,reprezentanci Gminy Tuczno mogli przez kilka godzin rozegrać kilka spotkań na pełnowymiarowej ,licencjonowanej hali sportowej w Bierzwniku.

Wyniki nie były tu najważniejsze ale trzeba podkreślić iż efekt szkoleniowy był skuteczny i młodzież wybitnie podniosła swoje umiejętności. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z Płociczna ,grając coraz bardziej przemyślaną grę i co najważniejsze skuteczną.

Na równi rywalizowały nawet z chłopcami z Gimnazjum w Bierzwniku.

Za dwa dni następny sparingowy turniej dziewczęta rozegrają w Wierzchowie z ekipami Trzebiatowa oraz WSU Wierzchowo. Wszystkie te przygotowania maja przynieść awans do dalszej tury Mistrzostw Polski w Moragu

Ekipami Tuczna opiekował się Grzegorz Kowalczuk a płociczankami Artur Kopciuch i Stanisław Kujda.