Tuczno - Aktualnosci z dnia 15.02.2008 roku

2008-02-15 14:45:12

 
 

Aktywne ferie w naszej gminie

Płociczno:

- w czasie ferii organizowane są zajęcia edukacyjno – rozrywkowe w pracowni komputerowej oraz zajęcia sportowo – rekreacyjne min.: tenis stołowy, unihokej, dwa ognie i piłka nożna. Zajęcia odbywają się codziennie od godz. 8 30 do 11 30.

- Zawodniczki „UKS Maratończyk” i chłopcy z Zespołu Szkół w Tucznie i z gimnazjum nie zdążą poleniuchować w ferie – 21 lutego mają zaplanowany wyjazd na turniej unihokeja w Bierzwniku.

Marcinkowice:

- zajęcia edukacyjno – rozrywkowe w pracowni komputerowej, zajęcia sportowo – rekreacyjne (np. bilard) i zajęcia plastyczne. Dzieci będą uczęszczać codziennie od godz. 9 00 do 12 00.

Tuczno:

- do dyspozycji uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum jest pracownia informatyczna, świetlica szkolna( gry i zabawy dla najmłodszych) a podczas sprzyjającej pogody piesze wycieczki po okolicy. W Sali gimnastycznej organizowane są zajęcia sportowe m.in. unihokej, piłka nożna i piłka ręczna. Na drugi tydzień ferii zaplanowano koło plastyczne oraz warsztaty fotograficzne, które będą prowadzone przez p. Lidię Barej. Zajęcia w czasie ferii odbywają się od poniedziałku do piątku od 9- 13. Ponadto 18 i 19 lutego odbędą się dwugodzinne treningi klubu,,Schotokan”.

Ferie są doskonała porą na realizowanie swoich pasji- w ciągu całego roku szkolnego wiele dzieci rezygnuje z przyjemności na rzecz nauki. Zajęcia organizowane w czasie ferii są świetną alternatywą dla dzieci, które ten okres spędzają w domu, gdyż nie wszyscy mieli okazję spędzić ferie w górach czy na obozie sportowym.

 Mammobus w Tucznie

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie wykonało w Tucznie serię badań mammograficznych profilaktycznych oraz badań mammograficznych ze wskazań onkologicznych u kobiet między 50 a 69 rokiem życia z Tuczna i okolic. Z bezpłatnego badania lekarskiego skorzystało 35 kobiet.

Informacja sportowa

Przygotował Artur Kopciuch

Udanie wystąpiły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Płocicznie w Turnieju Regionalnym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt, który odbył się 07.02.2008 w Tucznie. Reprezentantki powiatu wałeckiego nie przegrały żadnego meczu i awansowały z drugiego miejsca do Finału Wojewódzkiego. O awans rywalizowało 5 ekip: SP Dobra ( powiat łobezki, SP 3 Złocieniec ( powiat drawski) SP Pęzino ( powiat stargardzki) i SP Będargowo ( powiat choszczeński). Stawka drużyn była wyrównana. Faworytem Turnieju była ekipa ze Złocieńca , ubiegłoroczny wicemistrz województwa, grająca niemal w takim samym składzie z poprzedniego roku. O drugie miejsce dające awans miała toczyć się zacięta walka.. Faworyt nie zawiódł . Jedyny punkt stracił w niezwykle zaciętym i dramatycznym, stojącym na wysokim poziomie meczu z dziewczętami z Płociczna. Mecz ten zakończył się remisem 1 :1. Pierwszą bramkę zdobyła SP Płociczno. Złocienianki miały wiele okazji do wyrównania ( w tym niewykorzystany rzut karny) ale wynik utrzymał się bez zmian do II tercji. Na początek II tercji zaskakujący strzał ze skrzydła doprowadził do wyrównania. Pomimo wielu szans strzeleckich obu drużyn wynik do końca nie ulegał zmianie . Pozostałe mecze SP Złocieniec 3 : 0 z SP Dobra, 4 :0 z SP Pęzino i 4 :0 SP Będargowo.

Dziewczęta z SP Płociczno straciły jeszcze jeden punkt z SP Dobrą. ( remis 1 :1 ) Pozostałe mecze zdecydowanie wygrały 3 :1 z SP Pęzino i 4 :0 z SP Będargowo

Ostateczna kolejność turnieju

1 SP Złocieniec – opiekun Aleksander Burzyński - awans
2 SP Płociczno – opiekun Artur Kopciuch - awans
3. SP Dobra – opiekun Janusz Łukomski
4. SP Pęzino – opiekun Marta Piecychna
5. SP Będargowo – opiekun Jacek Czaja

Mecze sędziowali Grzegorz Kowalczuk – arbiter główny oraz Artur Kopciuch i Tadeusz Marcyniuk. Skład drużyny SP Płociczno:

Stecka Paula ,Patrycja Dobrowolska, Monika Stypik , Natalia Adamcewicz, Beata Kujda , Iga Czoch i Katarzyna Adamcewicz

Drużyny otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Płocicznie / organizatora turnieju.

Miłą i słodką niespodziankę sprawił wszystkim dziewczętom zakład Ludwig Czekolada, który podarował dla każdego uczestnika oraz dla opiekunów kosz słodyczy. Sponsorem turnieju był również Żywiec Zdrój zakład w Mirosławcu, który zapewnił dla uczestniczek napoje. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Płocicznie składa sponsorom serdeczne podziękowania.

 
 
 

UWAGA!

Powiatowy Urząd Pracy będzie realizował w bieżącym roku kalendarzowym następujące szkolenia:

Każda osoba bezrobotna i poszukująca pracy może ubiegać się o indywidualne przeszkolenie, jeżeli złoży w urzędzie wniosek i ewentualna możliwość zatrudnienia, a zaproponowany kierunek szkolenia umożliwi jej podjęcie pracy.

Więcej informacji na temat ofert pracy i terminów szkoleń, liczby miejsc czy wymaganych kwalifikacji w Urzędzie Miejskim w Tucznie (Gminne Centrum Informacji).

TURNIEJ REGIONALNY W TENISIE STOŁOWYM

DOBRA k. NOWOGARDU

W Hali Sportowej Gimnazjum w Dobrej odbył się Turniej Regionalny w Tenisie stołowym Szkół Podstawowych. Wśród 5 najlepszych drużyn z regiony stargardzkiego dziewcząt startowały reprezentantki powiatu wałeckiego ze Szkoły Podstawowej w Płocicznie. Paula Stecka i Patrycja Dobrowolska. Po raz pierwszy od wielu lat SP Płociczno zdobyło Mistrzostwo Powiatu i dzięki temu dziewczęta miały możliwości grać z najlepszymi drużynami z rejonu stargardzkiego.

Turniej rozgrywano systemem „ rosyjskim” do 2 przegranych . Pierwszy mecz płociczanki rozegrały z Mistrzem Powiatu choszczeńskiego SP Łasko. Przez 1,5 godziny toczył się zażarty pojedynek . Każdy mecz kończył się wynikiem 3 :2 bądź dla Łasko lub SP Płociczno.

Ostatecznie cały mecz wygrały dziewczęta z SP Łasko 3 :2. Kolejny mecz SP Płociczno – SP Dobra również trwał ponad godzinę i był równie zacięty.

Niestety wynik niekorzystny dla Płociczna 1 :3. Dwie porażki wykluczyły zespół z dalszych rozgrywek.

Należy jednak pochwalić dziewczęta za ambitną i wyrównaną walkę. Podkreślić trzeba iż region stargardzki to najmocniejszy region w zachodniopomorskim i z reguły oba awansujące z regionu zespoły to medaliści Mistrzostw Województwa.

Ostateczny awans uzyskały SP 3 Złocieniec i SP Chlebówko / r. stargardzki/ SP Płociczno zajęło 5 miejsce. Opiekunem ekipy Płociczna był Artur Kopciuch.